O G Ł O S Z E N I A       DU S Z P A S T E R S K I E

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA  ŚWIĘTEGO

9  czerwca 2019

1.Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Kościół modli się, aby:  „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził do całej  prawdy”.   On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju.
Otwórzmy się na Jego działanie i pamiętajmy, że każda Eucharystia  jest wciąż dokonująca się
Pięćdziesiątnica.

2. Jutro, drugi dzień Zielonych Świat. W tym dniu w sposób szczególny czcimy Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła. To Ona, oczekując razem z Apostołami  w Wieczerniku na  Ducha Świętego, stała się wzorem modlącego się Kościoła.

Porządek nabożeństw w  dniu jutrzejszym w naszym kościele:

- o godz.   8.00 Msza święta

- o godz. 18.00 Msza święta i nabożeństwo czerwcowe

3. Nabożeństwa czerwcowe    odprawiane:

- w dni powszednie o godz. 18.30

- w niedziele o godz. 15.00, bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta.

4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

we wtorek                 św. Barnaby, apostoła

w środę                      błogosławionych męczenników

Piotra DAŃKOWSKIEGO, kapłana i towarzyszy

w czwartek               Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

w piątek                    bł. Michała KOZALA, biskupa i męczennika

5. W sobotę – 15 czerwca – o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, dla klas VIII i III gimnazjum.

6. W przyszłą niedzielę – 16 czerwca - w czasie Mszy świętej o godz. 11.00  będzie udzielany sakrament Chrztu świętego. Spotkanie dla Rodziców i chrzestnych odbędzie się w czwartek–  13 czerwca– o godz. 19.15.