O G Ł O S Z E N I A       D U S Z P A S T E R S K I E

NIEDZIELA  PALMOWA

14 kwietnia 2019 r.

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, wprowadza nas w Wielki Tydzień, który przygotowuje nas do przeżywania tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Niech pośród codziennych spraw nie zabraknie nam czasu na spotkanie z Panem,  w nabożeństwach Wielkiego  Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza święta

3. W dzisiejszą niedzielę nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała Drogę Krzyżową, ulicami naszej parafii. Nabożeństwo, rozpoczniemy o godz. 19.00 w Pękowicach przy kapliczce, ul. Jurajska. XII Stacja Drogi Krzyżowej będzie na cmentarzu, gdzie poświęcimy nowy krzyż. Proszę,  zabrać znicze, które złożymy na grobach naszych bliskich.

Niosąc krzyż i zapalone świece będziemy rozważali Mękę naszego Pana Jezusa  Chrystusa. Wszystkich parafia: dzieci, młodzież i dorosłych,  jeszcze raz serdecznie zapraszam.

4.Uroczystości Wielkiego Tygodnia w naszej Parafii:

WIELKI CZWARTEK

18 kwietnia 2019 r.

PAMIĄTKA USTANOWIENIA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU I KAPŁAŃSTWA

W sposób szczególny będziemy dziękować Bogu za Eucharystię i kapłaństwo.

Godz. 18.00 MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ

- po zakończeniu Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy:

- od godz. 19.00 do 20.00 Parafianie z Trojanowic i Pękowic

- od godz. 20.00 do 21.00 Parafianie z Giebułtowa.

- o godz. 21.00 zakończenie adoracji.

Zapraszam do modlitewnego trwania w tych wieczornych godzinach Wielkiego Czwartku.

WIELKI PIĄTEK

19 kwietnia 2019 r.

DZIEŃ MĘKI I ŚMIERCI NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA

Naszą modlitwą oraz wyciszeniem będziemy dziękować Jezusowi za nasze zbawienie oraz wynagradzać Bogu za wszystkie grzechy.  Dlatego zapraszam na modlitwę indywidualna w ciągu całego dnia.

Godz.   9.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy

15.00 Godzina śmierci Jezusa Chrystusa

Koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego

15.30. Droga Krzyżowa

W godzinach popołudniowych zapraszam na adorację Rodziców z dziećmi szkół podstawowych.

Godz. 18.00 NABOŻEŃSTWO MĘKI PAŃSKIEJ

Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia święta  i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim

Godz. 20.00 Adoracja młodzieży

21.00 Adoracja Parafian z Trojanowic i Pękowic:    Gorzkie Żale cz. I

22.00 Adoracja Parafian z Trojadyna                          Gorzkie Żale cz. II

23.00 Adoracja Parafian z Giebułtowa                       Gorzkie Żale cz. III

24.00 Zakończenie Adoracji

Serdecznie zapraszam Strażaków z Giebułtowa i Trojanowic, aby tradycyjnie pełnili straż przy Grobie Pańskim.

W  Wielki Piątek obowiązuje wszystkich post ścisły.

WIELKA SOBOTA

20 kwietnia 2019 r.

Jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, szczególnie wówczas gdy przyjdziemy do kościoła święcić pokarmy. W tym dniu obowiązuje nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.

Godz.  9.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.

POŚWIĘCENIE POKARMÓW

Godz. -  9.00; 9.30; 10.00;  w kościele

10.30                    w  Pękowicach (ul. Ojcowska)

11.30                         w Trojanowicach – ul. Krakowskie Przedmieście, przy krzyżu

12.00                        w Trojanowicach - przy remizie (ul. Krakowska)

ADORACJE;

12.00 – 13.00 Róża p. Barbary STUDZIŃSKIEJ

13.00 – 14.00 Róża p. Marii ZABIEGAJ

14.00 – 15.00 Róża p. Haliny KUCHARSKIEJ

15.00 – 16.00 Róża p. Sabiny CHRZAN

15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego

16.00 – 17.00 Róża  p. Anny SIWEK

Godz. 18.00 WIGILIA  PASCHALNA

Poświęcenie ognia i paschału, Orędzie Wielkanocne, Liturgia Słowa, poświęcenie wody chrzcielnej,
Liturgia Eucharystyczna. Proszę zabrać świece.

Serdecznie zapraszam na adoracje wspólnotowe i indywidualna modlitwę wszystkich Parafian zarówno w Wielki Piątek jak i w Wielką Sobotę. Postarajmy się, aby codzienność nie stała się przyczyną utraty chrześcijańskiego charakteru tych Świętych Dni, które przygotowują nas bezpośrednio do godnego przeżywania Wielkanocy, największego chrześcijańskiego święta.

WIELKANOC

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21 kwietna 2019 r.

Godz. 7.00  REZUREKCJA z uroczystą procesją, na którą wszystkich zapraszam i proszę  zabrać baldachim, feretrony, chorągwie;  zapraszam małe dziewczynki do sypania kwiatków, małych chłopców do dzwonienia oraz  Strażaków ze swoimi sztandarami.

Godz.  9.30  druga Msza święta

Godz. 11.00  trzecia Msza święta.

PONIEDZAŁEK WIELKANOCNY

22 kwietnia 2019 r.  - Drugi dzień Świąt.

Msze święte będą o godz.  8.00; 9.30; 11.00

W czasie Mszy świętej o godz. 11.00 będzie udzielany sakrament Chrztu Świętego.

Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych odbędzie się w środę  – 17 kwietnia  – o godz. 17.30

23 kwietnia 2019 r.

- godz. 18.00 nabożeństwo do św. Rity i nowenna do Miłosierdzia Bożego

- godz. 18.00 Msza święta i błogosławieństwo róż.