O G Ł O S Z E N I A       DU S Z P A S T E R S K I E

XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

6 października  2019 r.

1. W dniu jutrzejszym w liturgii będziemy czcili Najświętszą Maryję, Królową Różańca Świętego. Niech modlitwa różańcowa pomaga nam zgłębiać tajemnicę Jezusa i Maryi oraz otwierać nasze serca na Boże dary, dzięki którym nasza wiara stanie się mocniejsza, a miłość Boga i bliźniego pomoże nam realizować nasze chrześcijańskie powołanie. Dlatego zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane w naszym kościele:

- w dni powszednie o godz. 18.00

- w niedziele o godz. 15.00, bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta

Szczególnie serdecznie zapraszam na nabożeństwo różańcowe dzieci i młodzież  naszej parafii.

2. Dzisiaj na zakończenie Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W tym  tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w środę                      bł. Wincentego KADŁUBKA, biskupa

w czwartek               bł. Angeli TRUSZKOWSKIEJ, dziewicy

w piątek                    św. Jana XXIII, papieża

w sobotę                    bł. Jana BEYZYMA, kapłana

4.W sobotę – 12 października - będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

- o godz. 8.00 grupa po szkole podstawowej

- o godz. 9.00 grupa po gimnazjum.

5.W przyszłą niedzielę – 13 października – będziemy przeżywali XIX Dzień Papieskipod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Po Mszach świętych młodzież będzie zbierała ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

6. Zmianka Różańcowa, będzie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.00

7. Na wypominki roczne i jednorazowe można będzie składać  codziennie, od przyszłej  niedzieli, po Mszach świętych w kancelarii parafialnej.  Modlitwa wypominkowa jest w naszym kościele w niedziele o godz. 7.45 i 10.45, a Msza święta w intencji zmarłych, których polecamy Bogu w modlitwie wypominkowej, w III środę miesiąca.

8. Przypominam, że wszelkie prace związane z budową czy przebudową nagrobków, należy zgłosić w kancelarii parafialnej przed ich rozpoczęciem, aby uzyskać pozwolenie na  ich wykonanie.  Pragnę także przypomnieć że śmietnik przy cmentarzu jest przeznaczony na odpady i nieczystości z cmentarza (znicze, kwiaty czy wieńce). Bardzo proszę, aby do  śmietnika nie wyrzucać ziemi, gruzu czy pozostałości po remontach nagrobków oraz wycinanych krzewów.