Parafia Giebułtów

O G Ł O S Z E N I A       D U S Z P A S T E R S K I E

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłański i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii  oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia
    w sakramencie pokuty.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

we wtorek                     Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika,

głównego patrona Polski

w środę                          św. Jerzego

w czwartek                    św. Marka, Ewangelisty

1. Jutro – 22 kwietnia:

– o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Rity

– o godz. 18.30 Msza święta i poświęcenie róż.

1. W sobotę – 27 kwietnia – o godz. 11 .00, będziemy przeżywali Uroczystość Bierzmowania młodzieży naszej parafii, która poprzez posługę Ks. Bpa Janusz MASTALSKIEGO otrzyma dary Ducha Świętego, aby nimi umocniona; wiarę swoją mężnie wyznawała, bronili jej i według niej  żyła. Do udziału w uroczystości bardzo serdecznie zapraszam Rodziców, Rodzeństwa,  Dziadków i Babcie, rodziców chrzestnych i wszystkich bliskich  kandydatów do bierzmowania.

Zapraszam was, wszystkich Drodzy Parafianie, aby poprzez wspólną modlitwę wypraszać u Boga potrzebne łaski szczególnie dla tych młodych   z naszej parafii, którzy przystąpią do sakramentu bierzmowania oraz ukazać naszą więź i jedność z Kościołem Chrystusowym i Pasterzami  Kościoła.

1. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania:

– w środę – 24 kwietnia o godz. 19.30

– czwartek – 25 kwietnia, o godz. 19.00

– w piątek – 26 kwietnia

* od godz. 18.00 Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków

*   o godz. 19.00 spotkanie.

1. W związku z uroczystością bierzmowania serdecznie zapraszam Rodziców oraz kandydatów do bierzmowania, aby przygotować kościół i trenu wokół kościoła, do uroczystości,  w następującym porządku:

– we wtorek i środę ok. godz. 17.00 zapraszamy mamy kandydatów do bierzmowania

– w piątek ok godz. 16.30 zapraszamy ojców kandydatów do bierzmowania

© 2020, Parafia Giebułtów.

Secured By miniOrange